1. Anasayfa
  2. Mobil

Gmail iOS Uygulaması Güncellendi! – Beklenen Oldu


0

Google tarafından kullanıcılarına sunulan Gmail iOS uygulaması güncellendi. Google, iOS kullanıcılarına sunulan Gmail uygulamasını 3 ayın ardından sonunda güncelledi. Beklenen sonunda olurken, uygulama hata düzeltmeleri ve performans optimizasyonlarının yapıldığını Google açıkladı.

1998’de kurulan ve günümüzde en önemli şirketlerden olan Google, iOS kullanıcılarına sunulan gmail uygulamasını 3 ay sonra güncelledi. “Hata düzeltmeleri ve performans iyileştirmeleri” olarak tanımlanan sürüm notu, aslında biraz daha farklı.

Gmail iOS Uygulaması Güncellenerek iOS 14 gizlilik özellikleri de geldi

Gmail iOS Uygulaması Güncellendi! - Beklenen Oldu

Google, Gmail uygulamasının güncellemesini erteleyerek, iOS 14 gizlilik güncellemesini de ertelemiş oldu. Nedeni olarak bildiğimiz gibi güncelleme resmi olarak App Store’a gelmemişti. Gmail 6.0.210124 güncellemesinin ardından iOS 14’e gelen gizlilik özellikleri de kullanılıma sunulmuş durumda. Bu sayede iOS kullanıcıları Gmail uygulamasının hangi verileri ne için topladığı hakkında bilgi sahibi olacaklar.

Google henüz Chrome’a da güncelleme getirmiş durumda değil. Bu nedenle iOS chrome uygulaması hala yeni gizlilik özelliklerini desteklemiyor. Apple şirketinin neden geç adımlar attığını henüz kimse bilmiyor. Peki ya siz bu geç adımlar hakkında neler düşünüyorsunuz? Alt kısımdan yorumlarınızı yazarsanız seviniriz.

Makale yazarı ve öğrenci, aynı zamanda internet dünyasın da yer kazanmaya çalışan biri.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir