1. Anasayfa
  2. Mobil

TikTok, Clubhouse’a Rakip Bir Uygulama Çıkartıyor


0

Kısa sürede popülerliğini arttıran Clubhouse platformuna birçok sosyal medya devi rakip olmak için hazırlıklara başladı. Özellikle Çin’de kullanıma yasaklanan söz konusu uygulamayı kullanılır hale getirmek için TikTok bu işe kalkıştı. Bu yazımızda TikTok, Clubhouse’a rakip bir uygulama çıkarıyor bunu anlattık.

Her geçen gün artan sosyal medya kullanıcı sayısıyla beraber aynı zamanda rekabet de artmakta. Platform fikirleri azalırken, son örnek olan Clubhouse isimli sosyal medya platformu birçok eşsiz özelliği ile hızla büyüyor.

Clubhouse, Twitter, Xiaomi ve Facebook’un ilgisini çektikten sonra bu sefer de TikTok’un dikkatini çekti. Tiktok, Sesli uygulama Clubhouse, Çin ülkesinde yasaklandığından dolayı Çin’de söz konusu benzeri uygulama geliştirmek istiyor.

tiktok clubhouse tarzı uygulama

TikTok Clubhouse’a rakip uygulama geliştiriyor

Çin ülkesi için alternatif bir Clubhouse benzeri uygulama lazım olduğunu biliyoruz. TikTok, sesli sohbet odası tarzında uygulama çıkarmaya başladı. TikTok’un geliştiricisi olan ByteDance rakip uygulamanın çalışmalarında sona gelindiğini duyuyoruz. Uygulama sadece yasaklanan Çin’e özel olacağı haberleri var ancak resmi bir açıklama halen yok.

Sizler bu konu hakkında neler düşündüğünüzü alt kısımdaki yorumlar kısmından belirtebilirsiniz.

Makale yazarı ve öğrenci, aynı zamanda internet dünyasın da yer kazanmaya çalışan biri.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir