1. Anasayfa
  2. Mobil

iOS 14.6 Beta 1 Sürümü Yayınlandı! Yeni Özellikler


0

Apple, iOS 14.6 güncellemesini bizlere sunmadı. Lakin buna kadar ilk önce iOS 14.6 Beta 1 sürümünü yayınlamaları gerekiyordu. Dev şirket beta sürümünü kullanıcılara sunarken, iPadOS 14.6 ve watchOS 7.5 sürümü betalarını da yayınlamayı ihmal etmedi.

Apple, iOS ve iPadOS 14.6 güncellemelerini direkt olarak yayınlamak yerine, beta sürümlerini yayınladı. Bu sayede sürümde çıkan hataları, sorunları bulup ilk olarak test etmek istedi. Testler sonucu çıkacak ana sürümün hatasız ve sorunsuz olması bekleniyor. Bu kullanıcılar için gerçekten çok önemli bir husus.

iOS 14.6 Beta sürümü kullanıcılara sunuldu

iOS 14.6 özellikleri

Apple, daha 14.5 güncellemesini kullanıcılara sunmadan 14.6 sürümünün testlerine başlamış durumda. Beta sürümünde cihaza gelecek özellikler henüz bilinmese de birçok sorunun giderileceği ve işletim sistemi optimizasyonları yapılacak gibi görünüyor. Şirket ufak tefek yenilikler ile cihazlarını güncel tutmaya devam ediyor. Aynı zamanda önümüzdeki haftaya kadar çıkması beklenen iOS 14.5 daha çıkmadan bir sonraki sürüm için testlere başlayan Apple, çalışkanlığı ile dikkat çekmekte.

thumbnail
Önerilen Yazı
Gmail iOS Uygulaması Güncellendi! – Beklenen Oldu

Bu arada iPhone veya iPod Touch cihazlarınıza gelen beta güncellemelerini basitçe kurabilirsiniz.

  1. Cihazınızdan Ayarlar sekmesine geliniz.
  2. Ardından Genel’e gelip Yazılım Güncelleme sekmesine giriş yapınız.
  3. Son olarak, aşağıda bulunan “İndir ve Yükle” kutucuğuna basın ve istediğiniz güncelleme sürümünü cihazınızı bilgisayara bağlayarak iTunes sayesinde kolayca yapın.

Lakin bu adımları gerçekleştirmek için ilk önce geliştirici beta profili kurmanız gerekmekte. Buna sahip olmak için ise buradaki linkten Apple kimliğinizi girerek indirebilirsiniz. Peki ya siz bu beta güncellemesi hakkında neler düşünüyorsunuz? Aldığınız hataların çözüleceğini umuyor musunuz? Alt kısımda bulunan yorumlar sekmesine düşüncelerinizi bekliyoruz.

Makale yazarı ve öğrenci, aynı zamanda internet dünyasın da yer kazanmaya çalışan biri.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir