1. Anasayfa
  2. Mobil

WhatsApp Sesli Mesaj Hızıyla Oynama Ayarı Geliyor


0

WhatsApp, içinde bulunduğumuz sene içerisinde gizlilik nedenleriyle çokça eleştiri almıştı. Her şeye rağmen mesajlaşma alanında zirveyi koruyan WhatsApp sesli mesaj hızıyla oynama ayarını test ediyor. Gelecek bu özelliğin kullanılımına dair herhangi bir fotoğraf veya bilgi henüz ortalıkta yok.

Günümüzde uygulama indirme platformlarında alanına göre zirveyi koruyan WhatsApp, bizim için artık yaşam standardı oldu. Uygulamada mesaj gönderimi, sesli mesaj, sesli ve görüntülü arama, video ve dosya paylaşımları gibi birçok özellik bulunmakta. WhatsApp bu seferde durmayıp sesli mesajların oynatma hızını ayarlama özelliğini getiriyor.

Şirket, kullanıcı deneyimini geliştirmek için birçok özelliğin testini yapıyor. WhatsApp’a kafa tutan uygulamalarda söz konusu özellik, sesli mesajları x2 hızlandırma, x2 yavaşlatma çoktan vardı. Sonunda zirvedeki uygulamaya da gelmesi beklenen özelliği WABetalnfo buldu. Özellik şuanda test aşamasında ve çok yakında bizlere kavuşacak.

WhatsApp, sesli mesajların oynatma hızını ayarlama ayarını getiriyor

whatsappWabetainfo’ya göre WhatsApp sesli mesajların hızını değiştirirken yakalandı. Söz konusu özellik beta sürümünde görünmedi. Beklenen ayar yakında uygulamaya gelecek güncellemede Android ve iOS için kullanıma hazır olacağına dair herhangi bir bilgi yok. Ayrıca özelliğe dair herhangi bir fotoğraf veya detay henüz paylaşılmadı.

WhatsApp’ın üzerinde çalıştığı özellik ezeli rakibi Telegram’da zaten halihazırda bulunmakta. Hal böyle olunca WhatsApp’ı kullananlarda bu özellikten yararlanmayı uzun zamandır bekler hale gelmişlerdi. Bu özellik konusunda biraz geç kalınmış olsa da, nihayet test aşamasına geçilmiş haberini duyuyoruz.

Makale yazarı ve öğrenci, aynı zamanda internet dünyasın da yer kazanmaya çalışan biri.

Yazarın Profili

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir