1. Anasayfa
  2. Sosyal Medya

Clubhouse Nedir, Nasıl Kullanılır? Yeni ve popüler sosyal medya uygulaması oldu!.


0

Clubhouse, 2020’nin son aylarında piyasaya sürülüp, en popüler sosyal medya uygulamalarından biri oldu ve sizler için Clubhouse nedir, nasıl kullanılır gibi soruları yanıtladık.

Uygulama, Paul Davison ve Rohan Seth tarafından geçtiğimiz aylarda şuan için sadece iOS sürümüne kullanıma sunuldu ve son günlerde oldukça popüler ve alternatif sosyal medya tercihi oldu. Bizde bu yazımızda yukarıda ve başlıkta gördüğünüz soruların cevabını herkesin merak edeceğini düşünüp anlatmaya çalıştık. Özellikle şuan sadece iPhone ve iPad cihazlarında kullanılabilen uygulama, android kullanıcıları içinde geliştirilmekte olduğunu belirtiyor.

Nedir bu Clubhouse?

clubhouse davetiye

En merak edilen soruya gelecek olursak, sadece sesli iletişim yöntemiyle insanlarla sohbet etme imkanı sağlayan ve aslında pek de alışıla gelmedik bir sosyal medya platformu.

Clubhouse’de konulara göre sohbet odaları bulunuyor ve istediğiniz sohbet odasına dinleyici olarak katılabiliyorsunuz. Bunun yanında sizde sohbete katılmak, muhabbet etmek isterseniz oda sahibinden izin almanız gerekmekte.

Kullandığımız popüler sosyal medya uygulamalarından en büyük farkı, fotoğraf ve video paylaşımı olmaması. Uygulamada profilinize Twitter ve Instagram gibi sosyal medya hesaplarınızı ekleyebiliyorsunuz. Aynı şekilde takip edilen ve takipçilerinizde profilinizde gözükür.

Clubhouse nasıl kullanılır?

clubhouse nedir
  • İlk önce bu linkten söz konusu uygulamayı indirin (şu anlık sadece iPhone veya iPad cihazlarına indirilebiliyor.)
  • Uygulamayı indirdikten sonra get your username seçeneğine tıklayıp telefon numaramızı doğrulatıyoruz. Daha sonra ismimizi ve soy adımızı girip, kullanıcı adımızı seçiyoruz.
  • Kullanıcı ismimizi de seçtikten sonra beklemeye alınıyorsunuz ve geriye tek şey kalıyor, o da beklemek. Hesabınız onaylanırsa SMS ile bilgilendiriliyor ve uygulamayı kullanmaya başlayabiliyorsunuz.

Yukarıdaki listede anlattığımız yöntemin yanı sıra uygulamaya direkt kayıt olabiliyorsunuz. Uygulamaya, davetiye yöntemiyle de kayıt olabiliyor.

Son haftalarda iyice konuşulan ve uygulama puanı, yorumları güzel olan Clubhouse hakkında sizler ne düşünüyorsunuz? beğendiniz mi / beğenmediniz mi? eleştirileri ve görüşlerinizi yorumlarda belirtirseniz çok seviniriz 🙂. Ayrıca diğer sosyal medya haberlerini sitemizde inceleyebilirsiniz…

Makale yazarı ve öğrenci, aynı zamanda internet dünyasın da yer kazanmaya çalışan biri.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir