1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya

Clubhouse, Çin Ülkesinde Yasaklandı


0

Son haftalarda dünya çapında ses getiren sesli sosyal medya uygulaması olan Clubhouse Çin ülkesinde pazartesi gününden itibaren yasaklı hale getirildi

Geçtiğimiz aylarda piyasaya sürülen sesli sohbete dayalı sosyal medya uygulaması Clubhouse, son haftalarda bir anda patlayarak çok fazla kullanıcıya ulaşmıştı. Hal böyle olurken tahminimizce bazı uygulama politikaları nedeniyle, Clubhouse Çin ülkesinde yasak hale geldi.

Uygulama erişim engeli gelmeden önce Çin’de oldukça fazla kullanıcıya sahipti. Öyle ki Financial Times gazetesine göre Clubhouse davetiyeleri, webde 77 dolara kadar alıcı buldu.

Clubhouse uygulaması konuşulan sesleri kayıtlara almıyor. Durum böyle olunca Çinli kullanıcılar, nasıl olsa devlet kayıtları duyamıyor rahatlığıyla endişesiz uygulamayı kullanıyorlardı.

clubhouse çin

Clubhouse Çin için erişime kapalı

Çin’de bildiğimiz gibi birçok popüler sosyal medya platformu (Facebook, Twitter, Instagram vs) yasaklı. Bu seferde insanlarla sesli şekilde fikir alışverişi sağlayan ve sosyalleşmeyi hedefleyen Clubhouse’a erişim engeli geldi.

Şunu da belirtelim ki, uygulama Çin için ileride ne olacak sorusunun cevabı henüz belli değil.

sizler Clubhouse’un Çin’de yasaklanmasını doğru buluyor musunuz? Düşüncelerinizi hemen alt kısımdan yorumlara dökmenizi bekliyoruz.

Kaynak

Yazar Hakkında

Makale yazarı ve öğrenci, aynı zamanda internet dünyasın da yer kazanmaya çalışan biri.

Yorum Yap