1. Anasayfa
  2. Eğitim

Zoom nedir, Nasıl kullanılır ? Zoom Canlı Derse Nasıl Girilir ?


2

Dünyamıza yayılan corona virüs salgını nedeniyle maalesef öğrenciler yüz yüze eğitim yapamıyor, iş adamları toplantılarını Zoom Meeting uygulamasından online ortamda görüntülü konuşarak işlerini hallediyorlar. Peki ya aynı anda 100 kişi ayna anda görüntülü konuşma imkanı sağlayan Zoom nedir, Zoom nasıl kullanılır ?, Zoom nasıl indirilir ? cevabı bu sayfada…

Zoom Uygulaması Nedir?

21 Nisan 2011 tarihinde kurulan Zoom programı aynı anda 100 kişi ile görüşme imkanı sağlıyor. Düşününce bir “nE” dediniz değil mi :). Uygulamayı ücretsiz bir şekilde ister Google Play’den, ister Apple Store’dan, Bilgisayar için ise web sitelerinden indirme yapabilirsiniz

Zoom Uygulaması Nasıl Kullanılır?

zoom nasıl kullanılır

Bilgisayar: İlk önce zoom.us sitesine giriş sağlıyoruz. Açılan sayfadan Sign Up diyerek siteye kaydoluyoruz ve zoom programını indiriyoruz.

Telefon: Android App’inden veya IOS App’inden Zoom’u aratarak uygulamayı buluyor ve indiriyoruz. İndirdikten sonra kaydolup uygulamayı kullanmaya başlayabilirsiniz.

Bu yazımıza bakmalısın: Blog Açma – Blogger İle Ücretsiz Blogspot Açmak

Zoom Canlı Derse Nasıl Girilir?

zoom canlı derse nasıl girilir

Kurulumu tamamladıktan ve hesap açtıktan sonra, Join a Meeting kısmına geliyoruz. Ardından Ekrandaki kutucuğa, öğretmeninizin veya arkadaşınızın verdiği ID’yi yazıyoruz. Daha sonra sizden passcode isteyecek yani şifre isteyecek. passcode kutucuğuna da size verilen şifreyi giriyoruz. Ardından tamam deyip görüntülü sohbete merhaba demiş oluyoruz.

Makale yazarı ve öğrenci, aynı zamanda internet dünyasın da yer kazanmaya çalışan biri.

Yazarın Profili

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (2)

  1. çok iyi !

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir