1. Anasayfa
  2. İnternet

Xiaomi Türkiye’de Üretime Başlıyor Yatırım İse 30 Milyon Dolar


0

Dev teknoloji firması Xiaomi, 30 milyon dolarlık yatırımla 2021 yılının ilk çeyreğinde Xiaomi Türkiye’de üretime başlıyor olacağını duyurdu.

xiaomi türkiye üretimi

Xiaomi Türkiye Ülke Müdürü Usher Liu, Xiaomi ailesi olarak 2019 yılında Türkiye’de başlayan bu yolculukta kendilerini bu noktalara getirmesinden büyük gurur duyduklarını belirterek aynı zamanda “Bizi ilk günden bu yana kucaklayarak Türkiye’nin bir numaralı akıllı telefon markası yapan ve en sevilen teknoloji markalarından biri olarak benimseyen Türk halkına teşekkürlerimizi iletiyoruz.” açıklamasını yaptı.

Türkiye’de üretime başlıyorlar

Dev marka, ülkemizde üretime başlamak adına İstanbul Avcılar’da fabrika açacak. Toplamda 2.000 kişi görevlendirirken, 1 senede toplam 5 milyon akıllı cep telefonu üretmeyi hedefliyor. Ayrıca bu tarz yatırımların ülkemiz için ekonomi adına ne kadar fayda sağlayacağınız hepimiz biliyoruz.

Liu, üretim yapacağı dördüncü ülke olacak Türkiye için çok mutlu olduklarını şu sözlerle ifade etti “Bizim için en değerli pazarlardan biri olan Türkiye’ye yatırımlarımıza hız kesmeden devam ederek çalışmalarımızı her zaman bir adım öteye taşımayı arzu ediyoruz.” Bu bir yana “yaklaşık 14 bin metrekare arazi üzerine kurulu fabrikamızla Türkiye’de üretime başlayacak olmamızdan büyük heyecan duyduğumu paylaşmak isterim.” cümlelerini duyurdu.

Makale yazarı ve öğrenci, aynı zamanda internet dünyasın da yer kazanmaya çalışan biri.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir