1. Anasayfa
  2. İnternet

WhatsApp Web’e Görüntülü Konuşma Özelliği Geliyor


0

Herkesin beklediği popüler iletişim uygulaması olan Whatsapp Web’e görüntülü konuşma özelliği geliyor.

Özellikle günümüze şöyle bir bakarsak gerek pandemiden gerek ise uzaktaki akraba, arkadaş ile görüntülü görüşmenin ne kadar da önemli bir şey olduğunu görebiliyoruz. WhatsApp mobil uygulamasında görüntülü konuşma özelliğinin ne kadar işimize yaradığını biliyoruz ancak WhatsApp web sürümünde olmaması, epey can sıkmıştı. Sonunda görüntülü görüşme özelliği WhatsApp web içinde kullanılabilecek.

WhatsApp Web’den görüntülü konuşulabilecek

whatsapp web görüntülü konuşma özelliği

WhatsApp, Web sürümünde olmayan bu özellik dolayısıyla büyük bir düşüş yaşayarak, görüntülü konuşma özelliği için koltuğu Zoom gibi uygulamalara bırakmıştı.

thumbnail
Önerilen Yazı
Zoom nedir, Nasıl kullanılır ? Zoom Canlı Derse Nasıl Girilir ?

WhatsApp uygulamasını iş için veya sürekli kullanmak zorunda kalanlar için web sürümü çok daha pratik ve kullanışlı. Eksik olan en büyük şeylerden biriside sesli ve görüntülü konuşma özelliğiydi.

Görüntülü ve sesli görüşmeler şu anlık beta aşamasında olduğu ve yıl içerisinde tüm kullanıcıların web sürümünde kullanabileceğini WhatsApp duyurdu.

WhatsApp Web kullanıcılarına ne zaman görüntülü görüşme özelliği gelir tarih belirsiz fakat yakın bir zamanda olacağı, yaşanan gizlilik sözleşmesi olayları ve herkesin Zoom uygulamasını seçmesi nedeniyle belli. Söz konusu şirket, daha da dikkatli ve güncel olacağı kesin gibi görünüyor.

Makale yazarı ve öğrenci, aynı zamanda internet dünyasın da yer kazanmaya çalışan biri.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir