1. Anasayfa
 2. Teknoloji

En iyi Video Birleştirme ve Montaj Programı (2021)


0

Video Birleştirme ve Montaj Programı

Video birleştirme ve montaj programı çektiğimiz videoları daha efektif, profesyonel bir hâle getiriyor. Özellikle sosyal medya, Youtube gibi platformlarda video içeriği üretenler bu tür programlara daha çok ihtiyaç duyuyor. İşte, farkınızı ortaya koymak için yararlanabileceğiniz kullanışlı programlardan bazıları:

En İyi Video Birleştirme ve Montaj Programları

Bunların bir kısmı ücretli olsa da, ücretsiz olanlara şans vermeyi unutmamak gerekiyor:

 • Adobe Premiere Pro
 • Adobe After Effects
 • Avid Media Composer
 • Avidemux
 • Blender
 • Corel VideoStudio Ultimate
 • DaVinci Resolve
 • EaseUS Video Editor
 • Final Cut Pro
 • HitFilm Express
 • Invideo Online Video Editor
 • Lightworks
 • Machete Video Editor Lite
 • Openshot
 • PowerDirector Ultra
 • VSDC Free Video Editor
 • Vegas Pro 17
 • VideoPad Video Editor
 • Videopad Video Editor
 • VirtualDub
 • Windows Movie Maker
 • Wondershare Filmora

Bu makalemize bakmalısın: Steam otomatik olarak Koleksiyon Kartı düşürmek? 2021

VIDEO BIRLESTIRME VE MONTAJ PROGRAMLARI
Video Birleştirme ve Montaj Programı

Adobe Premiere Pro

Video kurgu programları arasında tahtını kimseye kaptırmayan Adobe Premiere Pro, katman kullanım özellikleriyle son derece işlevsel bir yazılım. İlk 1 hafta ücretsiz kullanılabiliyor. Ardından satın almak gerekiyor. Kesme-birleştirme, montaj ve çok daha fazlasını profesyonel olarak gerçekleştirmenize imkân veriyor.

Avid Media Composer

Programın çoklu kamera desteği mevcut, daha ziyâde bunun için tercih sebebi oluyor. Genelde film düzenlemek amacıyla kullanılan programın amatörlere hitap etmediği söylenebilir.

Video bölme ve birleştirmeyi rahatlıkla yapmanıza olanak tanıyor. Size düşen tek şey, süreyi girmek. Kestiğiniz videoları kolayca bir araya getirebilirsiniz.

Blender

En popüler video birleştirme ve montaj programı listelerinde kendine yer bulan bu programdan ücretsiz bir şekilde faydalanabilirsiniz. Standart özelliklerin yanı sıra, video maskeleme ve benzeri ileri seviye işlemleri de çok basit bir hâle getiriyor. Programın diğer öne çıkan özelliklerinden bazıları şunlar: Canlı önizleme, histogram, kroma vektörskopu, luma dalga formu. Ayrıca programda; fırçalama, ses karıştırma, senkronizasyon, ayar katmanları, dalga formu görselleştirme, geçişler, hız kontrolü, filtreler, ana kareler ve daha fazla gelişmiş fonksiyonlar da var.

Corel VideoStudio Ultimate

Renk derecelendirme ve maskeleme gibi yüzlerce gelişmiş özelliği bünyesinde barındıran program, premium efekt seçenekleri ve yeni akıllı video araçlarıyla işlevselliğini zirveye taşıyor. Video sabitleme, hareket özelleştirme, smart proxy düzenleme, bölünmüş ekran videoları, video dengeleme gibi pek çok yeteneğiyle her türlü ihtiyaca cevap veriyor.

Adobe After Effects

Profesyonel video birleştirme ve montaj programı denilince bunu hatırlamamak imkânsız. Video düzenleme, efekt ve montaj gibi alanlarda tüm rakiplerini geride bırakıyor. -Deyim yerindeyse- premiere Pro ile omuz omuza yürüyen bu programda yok yok! Genellikle montaj ve efekt için tercih edilen program, Adobe’nin farklı ürünleriyle senkronize olarak çalışıyor ve ortaya şâheserler çıkıyor.

Dinamik montajlar oluşturma, efekt ekleme, filtrelerbu programın hünerlerinden bazıları. Bu programın ne işe yaradığını anlatmak için tekk cümle yeterli: ‘Ne işe yaramıyor ki?’ 2 ve 3 boyutlu animasyonlarda da After Effects’in imzası vardır. Çizgi film, reklam, film; akla gelebilecek tüm video-animasyon işlerinde Premiere Pro gibi harikalara imza atıyor.

Vegas Pro 17

Vegas Pro serisinin en geniş araç çeşitliliğine sahip 17. versiyonu. Video birleştirme ve montaj programı arayanlar için yeter de artar bile. Video editleme konusundaki bütün sınırlamaları ortadan kaldıran programın yapabilecekleri tamamen hayal gücünüze bağlı. Hatta bu programla Hollywood kalitesinde videolar hazırlamanızın mümkün olduğu söylenebilir.

Openshot

Video montaj programı konusunda diğerlerinden geri kalmayan bu yazılım, gereksinim duyabileceğiniz her özelliği içeriyor. Ses izi ekleme, sonsuz katman ve benzeri fonksiyonlarıyla sizi video düzenlerken sonuna kadar özgür bırakan yazılım, denemeye değer.

Final Cut Pro

Macromedia Inc.’in geliştirdiği ve Apple’ın satın aldığı bu program da profesyoneller için biçilmiş kaftan. Her türlü video formatını ve çeşidini destekleyen programla özgün, hayranlık uyandıran çalışmalar yapabilirsiniz.

VSDC Free Video Editor

Ücretsiz video birleştirme ve montaj programı bulmaya çalışanların imdadına yetişen VSDC Free Video Editor, Flash*Integre LLC imzasını taşıyor. Tam donanımlı bir program olduğundan tüm düzenleme işlemlerine cevap veriyor. Kolay arayüzü, acemi olanların da rahatlıkla kullanabilmesini sağlıyor.

Lightworks

Bu da ücretsiz video montaj programları arasında bulunuyor. Ancak bedava olması profesyonelliğini olumsuz etkilemiyor. Aynı anda birçok kanalla işlem yapabilme ve çoklu kamera desteği gibi özelliklere sahip olan program, video kurgulama konusunda gayet başarılı.

DaVinci Resolve

Programın artıları içinde öne çıkan hususlardan biri; HDR saptırma için renk saptırma bölümüne sahip olması. Kullanışlı bir zaman çizelgesiyle çalışan olan program, yüksek sistem gereksinimlerine ihtiyaç duymuyor. Hatta GPU hızının artmasını sağlamak için geliştirilen bir dâhilî algoritması da var.

Başka kullanıcılarla eşzamanlı olarak çalışabileceğiniz bu programın ücretli sürümü de mevcut. Ücretsiz versiyonunda ‘birlikte çalışma’ özelliği yok, birkaç filtrede filigran var, 4K çözünürlüğü daha düşük.

Invideo Online Video Editor

Bunu, en çok kullanılan video birleştirme ve montaj programı olarak değil de, ‘sitesi’ diye nitelendirmek daha doğru. Çünkü İnvideo’yu tarayıcı üzerinden, herhangi bir program indirmenize gerek kalmaksızın kullanabiliyorsunuz. Ücretsiz sunulan İnvideo; çıkartmalar, filtreler ve hazır ayarlarıyla video birleştirme, düzenleme, montaj süreçlerini hakkıyla yönetiyor. İnvideo’ya bu link üzerinden ulaşılabiliyor.

Makale yazarı ve öğrenci, aynı zamanda internet dünyasın da yer kazanmaya çalışan biri.

Yazarın Profili

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir