1. Ana Sayfa
  2. İnternet

Twitter, Clubhouse’u Satın Almak İstiyor – Teklif 4 Milyar Dolar


0

Twitter, sesli sohbet platformu Clubhouse’u satın almak istiyor. Bu hedef için harekete geçtiği açıklandı. Kısa zamanda popülerlik kazanan uygulama için 4 milyar doların teklif edildiği öne sürüldü. Twitter, iddialar hakkında şuan için açıklamada bulunmadı.

Günümüzde çoğu insan, içindekileri yazıya dökmek için popüler uygulama olan Twitter’ı kullanmakta. Başyapıt haline gelmiş bu sosyal ağ platformu, yeni bir sosyal medya platformu olan Clubhouse’dan ilham alarak yeni projeler için çalışıyordu. Lakin bu sefer hedef proje yerine direkt olarak platformu satın almak istiyor.

Yapılan haberlere göre Twitter, toplam değeri 1.4 milyar dolar olan sesli odaların bulunduğu medya olan Clubhouse için 4 milyar doları gözden çıkardı. Aynı zamanda bu görüşmelerin geçtiğimiz aylarda başladı. Peki ya Clubhouse satılacak mı? Sorusu şuanda oldukça gündemde.

Twitter, Clubhouse’u satın almak istiyor fakat açıklamada bulunmuyor

clubhouse

Satın alma gelişmesi ile ilgili açıklamaya göre, görüşmeler sonuçsuz kaldı. Neden sonuçsuz kalındığı bilinmiyor. Twitter’ın konuşanı ise konu ile ilgili açıklama yaptı. Açıklamada, “Söylentiler ve spekülasyonlar hakkında yorum yapmıyoruz” ifadesini belirterek net bir açıklama getirmedi.

thumbnail
Önerilen Yazı
İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun, GTA 5 Paylaşımı

İvmesini halen daha artırarak yoluna devam eden sesli muhabbet uygulaması Clubhouse’a ünlüler de eşlik ederek popülerliğine popülerlik katmıştı. Lakin tüm bu özelliklere rağmen uygulama maalesef ki Android için kullanıma hazır olarak çıkmamıştı. Hala yalnızca iOS işletim sistemleri kullanabilirken, Android desteği önümüzde aylarda gelecek. Peki ya sizler bu yatırım hakkında neler düşünüyorsunuz? Sizce Twitter hedefini başaracak mı? Bu arada yorumlar kısmına sizleri bekliyoruz.

Yazar Hakkında

Makale yazarı ve öğrenci, aynı zamanda internet dünyasın da yer kazanmaya çalışan biri.

Yorum Yap