1. Anasayfa
  2. Oyun

PUBG Lite Kapanıyor! – Resmi Açıklama Geldi


0

Neredeyse her sistemde oynatılan PUBG Lite kapanıyor. Ülkemizde de büyük indirme sayılarını aşmış olan oyun, üst yetkililer tarafından resmi olarak kapanma tarihi bile verildi. Daha birkaç gün önce gelişen bu haber, binlerce oyuncuyu üzüntüye uğrattı. Oyunun neden kapatıldığı sorusuna sadece PUBG Mobile diyebiliriz.

PUBG Lite kapanıyor mu?

PUBG Lite kapanıyor mu

Battle Royale oyunlarının belki de bu kadar fazla patlama yapmış olması PlayerUnknown’s Battlegrounds sayesindedir. Sene 2017’de çıkışını yapan PUBG, ücretsiz PC versiyonu için aynı amaca sahip ve aynı haritadan oluşan oyunu PUBG Lite’ı çıkarmıştı. Oyun ücretsiz çıktığı için ve sistemleri zorlamadığı için zamanında oldukça oynanıyordu. Lakin oyun zamanla PC sürümüne göre mobil de daha fazla oynanmaya başlamıştı. Hal böyle olurken doğal olarak Lite’ın da hitap ettiği kitle zamanla oyunu bırakmaktaydı. PUBG Lite’ın çıkmasının nedeni sistemleri daha az zorladığı için büyük bir kitleye hitap etmekti fakat oyunun mobil versiyonu çok daha popüler hale geldi. Hal böyle olunca sıcak gelişme yaşandı ve PUBG Lite, geliştiricilerinin aldığı karar doğrultusunda oyun kapanıyor ve oyuncularına veda ediyor. Oyunun yapımcısı olan KRAFTON ise olay ile alakalı bir açıklama yaptı.

thumbnail
Önerilen Yazı
PUBG Mobile 2 Ne Zaman Çıkacak Açıklandı

Bu olay hakkında mutsuz olduğunu söyleyen KRAFTON, bu zamana kadar verilen destekler için oyuncularından minnettar olduğunu açıkladı. Malum Corona yüzünden yapılan pandemi dönemlerinde kitlesini fazlaca artıran oyunun kapanacağı tarihi yapımcı şirket resmen duyurdu. Beklenen o açıklamaya göre, PUBG Lite macerası, 29 Nisan 2021 tarihinde sona eriyor. Son olarak KRAFTON, kapanacağı gün ve saate kadar oyun erişiminde hiç bir problem olmayacağını dile getirdi.

Makale yazarı ve öğrenci, aynı zamanda internet dünyasın da yer kazanmaya çalışan biri.

Yazarın Profili

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir