1. Anasayfa
  2. Teknoloji

Microsoft Discord’u Satın Alıyor – Teklif 10 Milyar Dolar


0

2015 Tarihinde yayımlanan Discord’u 300 milyondan fazla insan kullanmakta. Dün yaşanan gelişmede Microsoft Discord’u Satın Alıyor haberini aldık. Teknoloji ve dijital oyunlara daldığımız bu dönemlerde büyük şirketlerin gözü zaten Discord uygulamasında olduğunu biliyorduk. ABD merkezli Microsoft, Discord’a 10 milyar dolar teklif sundu.

Geçtiğimiz saatlerde yaşanan gelişmede belki de hepimizin tanıdığı Microsoft, ivmesini yükselterek devam eden Discord yazılımına talip. Dün yaşanan gelişmelerde Microsoft’un ilgilendiği kesin değil, birçok ilgili haber mevcuttu. Lakin bugün gelen habere göre Microsoft, Discord için 10 milyar doları gözden çıkarmış durumda. Bu arada taraflar arası görüşmeler şuan devam etmekte.

Microsoft Discord’u satın almak istiyor

microsoft discord

Haber kaynağımız Bloomberg’e göre anlaşma şuan için olmadığını fakat görüşmeler sonucu büyük bir ihtimal ile anlaşılacağını belirtti. Görüşmeler yapan Microsoft ve Discord’dan henüz resmi bir açıklama gelmese de bugün gelmesi çok olası. Corona yüzünden çıkan pandemi nedeniyle online sesli-yazılı iletişim uygulaması Discord’un değeri ikiye katlanmıştı. Durum böyle olunca Microsoft bunu fark edip kolları sıvadı. Söz konusu şirket şuan için 7 milyar dolar değere ulaşan uygulama için 10 milyon dolar düşünmekte.

Günümüzde video oyunu oynamayan kişi sayısının azalarak gittiğini biliyoruz. Aynı zamanda oyunlar ve birçok şey için çok güzel bir iletişim kaynağı olan Discord’da dimdik ivme ile devam ediyor. Uygulamada kimin ne oynadığını, arkadaşlarınızın profilindeki sosyal medya bağlantılarını görebilmeniz mümkün. Ayrıca ses kanalları sayesinde toplu sesli konuşma yapabilmeniz ve dahası olarak botlar sayesinde müzik dinlemeniz şahane.

thumbnail
Önerilen Yazı
Facebook Akıllı Saat Üretmeyi Hedefliyor

Peki ya sizler bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Aşağıda bulunan yorumlar kısmına düşüncelerinizi yazabilirsiniz.

Makale yazarı ve öğrenci, aynı zamanda internet dünyasın da yer kazanmaya çalışan biri.

Yazarın Profili

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir