1. Anasayfa
  2. İnternet

Google Chrome Güncelleme Nasıl Yapılır ?


0

Yıllardır zirvesini koruyan web tarayıcısı Google Chrome kendini sürekli güncel tutarak stabilini, hızını ve yeni özelliklerini bizlere sunuyor. Sunuyor ama, Google Chrome güncelleme nasıl yapılır? bazıları bilmiyor. Bizde bu yazımızda bunu nasıl yapabilirsiniz bunu anlattık.

Tam 12 yıl önce kullanıma başlayan söz konusu tarayıcı, büyük bir başarı yakalayarak günümüzde en çok kullanıcıya sahip web tarayıcısı haline geldi. Bu yazının altındaki sadece 2 kolay adımı yaptığınız taktirde tarayıcıyı sorunsuz ve çok basit bir şekilde güncellemiş olacaksınız.

Google chrome güncelleme

Adım #1

chrome güncelleme

Tarayıcımızın sağ üstünde alt alta bulunan üç noktaya tıklayın. Daha sonra aşağıda bulunan yardım kısmından Google Chrome Hakkında kısmına giriyoruz.

Adım #2

google chrome güncelleme

Bu kısma geldiğimizde, tarayıcı otomatik olarak güncellemeleri denetliyor olacak. Eğer güncelleme bulursa, chrome otomatik olarak indirmeyi sağlayacaktır. Yani tek tıkla güncellemeyi kurmuş olacaksınız.

Tarayıcı, güncelleme bulup kurduğu taktirde, sorunsuz kullanmanız için hemen sağ kısımda yeniden başlatma kutucuğu belirtecek. O butona tıkladıktan sonra tarayıcı otomatik olarak yeniden başlamış olacak. Evet artık güncel ve stabil bir şekilde tarayıcıyı kullanabilirsiniz.

google chrome güncelleme

Tekrardan Yardım > Google Chrome Hakkında yolunu izlerseniz, Google Chrome’unuz güncel durumda mesajını görmüş olacaksınız. Keyifli gezintiler 🙂

Not: Bu arada, Güncelleme başarısız oldu hatası gibi hata ve sorunlarla karşılaşmanız durumunda chrome programını bilgisayarınızdan tamamen silip buradan orijinal şekilde indirebilir ve kullanabilirsiniz.

Videolu Anlatım

Makale yazarı ve öğrenci, aynı zamanda internet dünyasın da yer kazanmaya çalışan biri.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir