1. Anasayfa
  2. İnternet

Epic Games Yeni Sosyal Özellikleri Tanıtıldı!


0

Epic games, bundan yaklaşık 1 sene önce başlattığı ücretsiz oyun dağıtma etkinliği sayesinde Valve ile büyük bir rekabete girdi. Hala Valve zirvede olduğundan dolayı Steam’in iyi olduğu sosyal bağlantılar özellikleri Epic Games’in dikkatini çekti. Hal böyle olunca Epic Games yeni sosyal özellikleri tanıtıldı!

Söz konusu şirket, oyuncuların ne istediğini bilmekle beraber kendini her zaman güncel tutmaya devam ediyor. Şirket bu seferde Sosyal Ağ için uğraşlar göstermekte. Lakin şunu hatırlatalım konu ile alakalı resmi bir açıklama hala gelmiş değil.

thumbnail
Önerilen Yazı
Epic Games Ücretsiz Oyunları Açıkladı Vereceği 2 Oyunun Fiyatı 419 TL

Epic Games yeni özelliklerini duyurdu

epic games yeni özellikleri

Platform, içinde bulunduğumuz yıl içerisinde sosyal ağ için ne gibi özellikler yapacağını blog gönderisinde açıkladı. Gönderideki anlatılanlara göre, şirket discord benzeri sesli ve yazılı sohbet kapsamında bir parti sistemi hedefliyor. Epic Games tarafından gelen diğer bir yenilik ise, parti üyelerinizin neler yaptığı bilgisini veren oyun için deneyimi.

Dijital mağaza platformuna gelecek özellikleri tanıttık. Diğer haberimiz ise Fısıltılar yani DM özelliğini kaldırılacağı açıklandı. Epic, oyuncuların çok az kullandığını ve gereksiz bir özellik olduğunu belirtti.

Gelen bilgilere göre parti sistemi yakın bir zamanda gelecek olsa da, bulunduğumuz ay içerisinde bir özellik daha gelecek. Şahsın kim olduğunu, aradığını veya rahatsız durumda olduğunu anlamamızı sağlayan, sosyal paneldeki oyuncu kartlarını hedefliyor.

Ancak sizlere sunduğumuz gündemdeki bu özellikler Epic’in Steam karşısındaki duruşunu çok da etkilemeyeceğini söyleyebiliriz. Bu özellikler hakkında sizlerin düşünceleri neler? Sizleri yorumlara bekliyoruz.

Makale yazarı ve öğrenci, aynı zamanda internet dünyasın da yer kazanmaya çalışan biri.

Yazarın Profili

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir