1. Anasayfa
  2. Gündem

Clubhouse’da Hadise’yi Taklit Eden Şahıs Davalık Olacak


0

İvmesini çok hızlı yükseltmiş bir sosyal medya platformu olan Clubhouse’da dün akşam çok tartışılan bir hadise meydana geldi. Ünlü şarkıcı olan Hadise’nin ismi ile platforma kaydolan şahıs, şarkıcının taklidini birebir yaparak odalardaki birçok kullanıcıyı kandırdı. Bunun üzerine Hadise, beklenen açıklamayı Instagram hesabından bir hikaye paylaşarak bizlere duyurdu. Clubhouse’da Hadise’yi Taklit Eden Şahıs.

Az zamanda çok popüler olan ve hayatımıza yeni girmiş sayabileceğimiz platform Clubhouse adına birden fazla haber paylaştık. Söz konusu uygulama günümüz kapsamında yalnızca iOS işletim sistemleri tarafından kullanılabildiğini hatırlatalım. Çok fazla haber paylaştığımız konusuna gelirken, bu yazımızda da Clubhouse’da ünlü Hadise’nin taklidini yapan kullanıcı hakkındaki gelişmeleri sunacağız.

Clubhouse’da Hadise’yi Taklit Eden Kullanıcı Davalık Oldu

hadise clubhouse

Uygulamadaki çakma Hadise, insanları sesi ve sahte ismi ile kandırıyormuş meğer. Aynı zamanda platformdaki resmine ünlü şarkıcı Hadise’nin fotoğrafını koyarak insanları kandırmakta profesyonel adım atmış. Sahtekar, ünlü şarkıcı ile sesi benzediği için bu avantajını Clubhouse’da kullanarak en nihayetinde davalık oldu. Bu durumu fark eden Hadise olay ile açıklamayı çok geçmeden sosyal medya hesabından yaptı.

thumbnail
Önerilen Yazı
Antalya’da Aracını Çamaşır Suyu İle Yıkayan Adam Öldü

Konu ile ilgili yaptığı açıklamada, Söz konusu platform Clubhouse’a hiç bir zaman kaydolup da girmediğini açıkladı. Ardından uygulamada kendisinin adına bir üyelik açtığını söyleyen genç kadına, insanlara Hadise gibi davranıp sohbetler ve hatta şarkılar bile söylediğini de belirtti. Bunun üzerine Pazartesi günü bu sahtekarlık hakkında soruşturma açacağını bizlere duyurdu.

Makale yazarı ve öğrenci, aynı zamanda internet dünyasın da yer kazanmaya çalışan biri.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir