1. Anasayfa
  2. Sosyal Medya

Clubhouse Android İçin Artık Hazır Durumda


0

Clubhouse, sadece iOS için kullanılan ve eşi benzeri olmadığı bir sosyal medya platformu olarak hayatımıza girdi. Zaten kısa sürede popüler olan uygulama aylardır Android için kullanılamıyordu. Sonunda herkesin beklediği haber geldi ve Clubhouse Android kullanım desteği geleceği yetkili şahıs olan Paul Davidson tarafından doğrulandı.

Clubhouse Android için büyük bir gelişme meydana geldi. Özellikle Android kullanıcıları sevindirecek haber aylardır bekleniyordu. Uygulamanın geliştirici ekibinde yer alan bir yetkili, twitter hesabından sesli ağ platformunun kullanıma hazır olacağını duyurdu. Yaptığı bu paylaşım oldukça konuşularak iyi de bir etkileşim aldı.

thumbnail
Önerilen Yazı
Clubhouse Logosu Değişti, İşte Yeni Logosu

Clubhouse Android uygulaması için hazır

Söz konusu uygulama için çalışan yazılımcı Mopewa Ogundipe resmi sosyal medya hesabından bir gönderi paylaştı. Gönderide iki tane resim var ve bu resimler Android kullanıcıları tarafından büyük bir ilgi topladı. Bu paylaşım ile çoğu insan merak içinde kaldı.

Ekran görüntülerinin birinde Mopewa Ogundipe‘nin sesli platformundaki biyografisinde “sent from my Pixel” yani pixel cihazımdan gönderildi yazısı bulunmakta. Bu yazılar oldukça dikkat çekti. Bu yazı demek oluyor ki Google Pixel model bir cep telefonundan uygulamaya giriş yapılmış. Bu sayede Clubhouse Android uygulamasının testleri başlamış durumda. Aynı zamanda çok yakın bir zamanda kullanıma hazır olacağını anlıyoruz.

Aynı zamanda yazılımcı Mopewa Ogundipe, uygulamanın Android desteği için görevli tek kişi olmadığını belirtti. Bunları duyuran yazılımcı bayan, konu ile ilgili başka bir açıklamada henüz bulunmadı. Bu arada çıkan söylentilere göre Android desteği mayıs ayınca çıkması beklenmekte. Peki ya siz bu olay hakkında neler düşünüyorsunuz? Beklenen destek çıkınca uygulamayı indirecek ve kullanacak mısınız? Son olarak yorumlar kısmından düşüncelerinizi aktarabilirsiniz.

Makale yazarı ve öğrenci, aynı zamanda internet dünyasın da yer kazanmaya çalışan biri.

Yazarın Profili

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir