1. Ana Sayfa
  2. İnternet

Blog Açma – Blogger İle Ücretsiz Blogspot Açmak

Blogspot Blog Açmak 2021


0

İnternet tüketiminin artması ile beraber çeşitli yeni web siteleri de karşımıza çıkıyor. Bu yazımızda ise blog açma hakkında sizlere bilgiler verdim. Ücretsiz blogger web sitesi kurabilecek ve aynı zamanda deneyim kazanmış olacaksınız.

Sanal alemde ortalama olarak 1 milyar web sitesi mevcut. Hepimiz gerek ihtiyacımızdan gerek ise eğlenmek adına bu sitelere giriş sağlıyoruz. Böyle böyle bir gün geliyor ve bende site açmak istiyorum diyorsunuz. Lakin cebinizde, kredi kartınızda açacağınız site için hiç bütçe bulunmuyor. Yardımınıza Google koşuyor ve sunmuş olduğu Blogger Blogspot sayesinde 1 kuruş ödemeden hayalinizdeki siteyi kurabiliyorsunuz.

Bir yerden ilham alıp blogger olmak istiyorum diyorsanız bu mümkün hatta çok kolay. Bu kadar web sitesi içinde benim sitem nasıl yükselecek? Diyebilirsiniz fakat güzel bir seo uyumu ile Google’da üst sıralarda çıkmak aslında düşünüldüğü kadar zor değil. Hit çekme konusuna gelecek olursak sadece seo ile de değil sosyal medyadan da sağlam hit çekebilirsiniz.

Anlatacağımız bu yöntemler yalnızca 1 kategoriye ait web sitesi için değil, birçok alanı ele alacak. Örnek verecek olursak, kişisel blog nasıl açılır, internet bloğu nasıl açılır instagram, kitap blogu nasıl açılır, makyaj blogu nasıl açılır veya ücretsiz haber sitesi nasıl kurulur şeklinde. Buradaki kilit nokta ise hangi kategoriye ilginiz, yeteneğiniz, merakınız ya da bilginiz olduğudur. Sırf site trafiği yüksek olsun diye bilgili olmadığınız ve ilgili olmadığınız kategori adına site oluşturursanız ilerde sıkılacaksınız. Sonunda ise Blogger nasıl olunur? diye aratıp oluşturduğunuz siteye artık yazı yazmak istemeyeceksiniz.

Blog Açma – Ücretsiz Blogger Nasıl Olunur

blogger aç - blogger olmak - blogspot aç - ücretsiz site kurmak

Kiminizin çocukluk hayali, kiminizin birçok zamandır yapmak istediği şey, ücretsiz site açmak. Bunu blogger altyapısı ile yapmak mümkün. Bu altyapı tamamen Google’ın hizmeti ve sorumluluğu altındadır. Bu sayede ekstra bir hosting de gerektirmez. O halde blogspot nasıl açılır adım adım anlatalım.

  1. İlk olarak Blogger sitesine giriş yapıyoruz.
  2. Ardından bir google hesabınız var ise oturum açıyor, yoksa kayıt oluyoruz.
  3. Oturum açtıktan sonra blogun başlığını, adresini ve yazarlık adımızı yazıyoruz.
  4. Site hazır ve geriye sadece istediğimiz tema ve seo uyumlu içerik kalıyor.

Bir haber, magazin blogu oluşturacaksanız, En İyi Ücretsiz Blogger Magazin Temaları yazımıza göz atabilirsiniz. Yazının içinde +10 adet bedava magazin şablonu bulunmakta ve neredeyse hepsi seo uyumludur. Özenle seçtiğimiz temaların hepsi aynı zamanda hızlı yükleme özelliğine sahiptir. İstediğimiz temayı bulduktan sonra günde en az bir veya iki olacak şekilde makalelerimizi yazıyoruz. Dikkat etmemiz gereken tek şey seo uyumlu olacak şekilde yazmak. Aksi taktirde yazılarımız hiç bir işe yaramayacaktır.

Videolu Anlatım

Yazar Hakkında

Makale yazarı ve öğrenci, aynı zamanda internet dünyasın da yer kazanmaya çalışan biri.

Yorum Yap